רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

יאנדקס מטריקה: מדריך למתחילים

כל הכלים שיעזרו לכם להבין טוב יותר את הקהל

מאת: | זמן קריאה: 01:48 דק' | פברואר 2019 | מערכת B144 דיגיטל | שיתוף באמצעות דואר אלקטרוני שיתוף בפיסבוק שיתוף בטווטר

מה אתם באמת יודעים על הגולשים באתר שלכם?

כולם מכירים את גוגל אנליטיקס, אבל רבים טרם התנסו בכלים המתקדמים של יאנדקס. יאנדקס מטריקה היא המקבילה של גוגל אנליטיקס, שעוזרת לכם להבין את הקהל ואת ביצועי הקמפיינים שלכם.

כך תשמשו במערכת המתוחכמת הזאת כדי לשפר את הפרסום הדיגיטלי שלכם:

 

יאנדקס מטריקה

מה אתם באמת יודעים על הגולשים באתר שלכם?

 

מה זה בכלל יאנדקס מטריקה?

יאנדקס הוא מנוע החיפוש המוביל ברוסיה ולכן אפשר להבין מדוע יאנדקס מטריקה הוא כלי שנפוץ יותר בקרב קהל דובר רוסית אך לא רק.
בדומה לגוגל אנליטיקס, הכלי נועד לאפשר מעקב, ניתוח והערכה של התנהגות הגולשים באתר והוא זמין בשפות רוסית, אוקראינית, טורקית ואנגלית.
הכלי מהווה מרכיב חיוני בשיפור יכולות השיווק באינטרנט הודות לטכניקות יצירתיות במיוחד למעקב אחר הגולשים.

מהם היתרונות של הכלי הזה?

משתמשים מעידים כי השימוש בכלי הניתוח של יאנדקס נחשב אינטואיטיבי וידידותי יותר מכלים מובילים אחרים. לצד נתונים מפורטים על כמות הכניסות לאתר, זמן השהייה הממוצע והמכשירים שגולשים מהם, המערכת מציגה גם נתונים ייחודיים כמו “מפות חום” של האזורים שמושכים את תשומת הלב באתר וכן סרטונים המציגים את התנועה של גולשים ספציפיים באתר.

 

יאנדקס

לעקוב אחרי הגולשים שלכם – בלי להיות מוזרים

 

בבניית אתרים, האפשרויות האלו שימושיות במיוחד כי הן מאפשרות לדוגמה לראות אם גולש נכנס לאתר, רצה להשאיר פרטים, אבל ויתר באמצע בגלל הטופס הארוך שנדרש למלא. בניגוד לכלי מעקב אחרים, המערכת של יאנדקס מאפשרת גם גמישות רבה יותר בהתאמת הנתונים שאתם רוצים שיוצגו בחלון הבקרה הראשי, כך שישרת את הצרכים הייחודיים שלכם.

 

רוצים להפיק יותר מהפעילות שלכם בדיגיטל?  התייעצו עם המומחים של B144

 

איך להשתמש ביאנדקס מטריקה?

אלו ארבעת הצעדים הבסיסיים שיעזרו לכם להתחיל להשתמש בכלי המעקב והבקרה של יאנדקס:

1. פתחו חשבון ביאנדקס

היכנסו לאתר יאנדקס ומלאו את הפרטים שלכם בטופס ההרשמה. לצורך הרישום תידרשו להזין שם משתמש, סיסמה וטלפון נייד. לאחר מכן תישלח אליכם הודעת SMS לאימות הזהות והשלמת התהליך. בתום הרישום היכנסו ליאנדקס מטריקה והזינו את שם המשתמש והסיסמה שלכם.
חשוב לציין כי ההרשמה היא בחינם.

 

2. צרו קוד למעקב באתר

אם יש לכם אתר בוורדפרס, תוכלו לחבר בקלות בין החשבונות שלכם. אם לא, יהיה עליכם ליצור תחילה קוד במערכת של יאנדקס ולשתול אותו באתר. כדי לעשות זאת, גשו ללוח הבקרה במערכת ולחצו על הכפתור הצהוב עם הכיתוב “Add counter” בראש העמוד מצד שמאל.
לאחר מכן תידרשו לתת שם לקוד המעקב, להזין את כתובת האתר ואת אזור הזמן המועדף עליכם. עכשיו אשרו את תנאי השימוש וצרו את הקוד.

 

3. התאימו את קוד המעקב לצרכים שלכם

אחרי שיצרתם את הקוד, ניתן להתאים את המאפיינים שהוא יעקוב אחריהם באתר. בתפריט שבצד השמאלי של המסך לחצו על Settings ועברו ל-Counter code. כאן תוכלו לסמן V על כל האופציות שאתם רוצים לפתוח למעקב באתר.
סימון V בתיבה הראשונה תבטיח שתוכלו לצפות במפות חום ולעקוב אחר האופן שבו גולשים ספציפיים מתנהלים בתוך האתר. אלו האפשרויות החשובות ביותר שמציעה המערכת להקמת אתר ולבקרת האיכות והיעילות שלו. אחרי שתסמנו את כל התיבות הרצויות, גללו לתחתית העמוד ולחצו על “Save”.

 

לא חייבים ידע בתכנות כדי לשתול את הקוד

לא חייבים ידע בתכנות כדי לשתול את הקוד

 

4. התקינו את הקוד באתר שלכם

בשונה מכלי מעקב אחרים, כדי ליהנות מהסטטיסטיקות המתקדמות של יאנדקס מטריקה, תידרשו להעתיק את הקוד לכל עמוד באתר שלכם. פעולה זה נדרשת על מנת להציג מפות חום ותנועה של גולשים בכל העמודים האלו.

כדי להגיע אל הקוד לחצו על Settings בתפריט השמאלי, עברו ל-Counter code וגללו עד לתחתית העמוד. העתיקו את הקוד ושתלו אותו בקוד של כל עמוד באתר שלכם.

שיתוף באמצעות דואר אלקטרוני שיתוף בפיסבוק שיתוף בטווטר