רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

מה זה Google Mobile First Indexing ואיך זה משפיע על הקידום שלכם ברשת?

העדכון ששוב טורף את כל הקלפים של מקדמי האתרים

2019-03-05

https://digital.b144.co.il/%d7%9e%d7%94-%d7%96%d7%94-google-mobile-first-indexing-%d7%95%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%96%d7%94-%d7%9e%d7%a9%d7%a4%d7%99%d7%a2-%d7%a2%d7%9c-%d7%94%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%a9%d7%9c%d7%9b%d7%9d/

מאת: | זמן קריאה: 01:22 דק' | מרץ 2019 | מערכת B144 דיגיטל |

 • מה זה Google Mobile First Indexing ואיך זה משפיע על הקידום שלכם ברשת?
  העולם כבר מזמן במובייל – ואתם?

  בכל פעם שאנחנו חושבים שאנחנו מבינים את האופן שבו גוגל מסדרת את תוצאות החיפוש שלה, היא מוציאה עדכון שגורם לנו לשכוח את כל מה שהכרנו ולחשב מסלול מחדש. השינוי האחרון באינדקס (שיטת המיון) של גוגל, מחייב את כל אנשי ה-SEO (קידום אורגני) להיערך למצב החדש. הנה כל מה שכדאי לדעת כדי להישאר במרוץ:

   

  רוצים לייצר בולטות בגוגל? קבלו הצעה מנצחת מהמומחים של B144 >>

   

  אז מה זה בדיוק Google Mobile First Indexing?

  המערכת של גוגל סורקת בכל עת כמות ענקית של אתרי אינטרנט וממיינת אותם על פי דירוג שקובע באיזה מיקום הם יוצגו במנוע החיפוש. הכללים שעל פיהם היא פועלת אמנם נשמרים בסוד אך באופן כללי, אתרים שתורמים יותר לגולשים, נטענים מהר יותר ומסודרים בצורה נוחה והגיונית, בדרך כלל יזכו לדירוג גבוה יותר.

  בעבר, גוגל דירגה במיקום גבוה יותר אתרים שהותאמו בצורה הטובה ביותר למחשבים, אך במקביל הותאמו במידה כלשהי גם להצגה במובייל (טלפונים חכמים וטבלטים). כעת, גוגל הודיעה כי היא משנה את מנגנון המיון שלה ותיתן מעכשיו עדיפות לאתרים שמותאמים בצורה המיטבית קודם כל למובייל ורק אחר כך לתצוגה במחשבים.

   

  האם המחשבים לאט לאט נעלמים מחיינו

  האם המחשבים לאט לאט נעלמים מחיינו

   

  איך נתכונן ל- Google Mobile First Indexing?

  ההחלטה של גוגל לא נחתה עלינו יש מאין ביום בהיר אחד. היא נובעת מתוך הבנה של גדולי המומחים שהעולם לאט-לאט עובר למובייל. רובנו כבר משתמשים בסמארטפון יותר מאשר במחשב ו"שורפים" בעזרתו את רוב זמננו. לכן, התאמת האתר למובייל תהיה טובה לא רק למאמצי הקידום – אלא גם להגדלת הערך של האתר לגולשים שלכם.
  לכן, חשוב מאוד, בייחוד בתקופה הזאת, להתאים את האתר, את כל הדפים בו ואת שאר הנכסים הדיגיטליים שלכם למובייל בצורה הטובה ביותר. הקפידו שחוויית הגלישה תהיה טובה, פשוטה ומותאמת לגולשים במכשירים הניידים, ודאו שזמני הטעינה במובייל מהירים ובחנו כל אחד מהדפים באתר באמצעות הטלפון הנייד כדי לוודא את התקינות שלו בגרסה הזאת.

   

  אז כבר וידאתם שהאתר עובר חלק במובייל

  אז כבר וידאתם שהאתר עובר חלק במובייל?

   

  מתי יצא לדרך עדכון Google Mobile First Indexing?

  העדכון של גוגל כבר יצא לדרך ב-26 במרס 2018 ולאט לאט ימיין מחדש את כל האתרים, בכל השפות ובכל רחבי העולם. בחודשים האחרונים שולחת ענקית החיפוש מיילים לכל בעלי האתרים שמנויים לשירות Search Console כדי לעדכן על שיטת המיון החדשה ועל ההשלכות שלה. זה אומר למעשה שהשינוי כבר כאן ומצריך את כולנו להיערך לקראתו בהתאם.

  כמה מילים לסיכום

  Google Mobile First Indexing הוא שינוי מתבקש במנגנון המיון של גוגל, שמתבסס על ההבנה שרוב הגולשים כבר זונחים את המחשב האישי לטובת הגלישה במובייל. התאמת האתר למכשירים ניידים נדרשת לא רק בגלל העדכון הזה, אלא גם כדי לשפר את חווית הגלישה ולהבטיח את ההצלחה של האתר שלכם במציאות המשתנה.

 • דילוג לתוכן