רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

3 כלים חינמיים לבדיקת מהירות האתר שלכם

למהירות האתר יש השפעה קריטית על הקידום והלידים. כך תבדקו את משך הזמן הממוצע

מאת: | זמן קריאה: 01:21 דק' | ינואר 2018 | מערכת B144 דיגיטל | שיתוף באמצעות דואר אלקטרוני שיתוף בפיסבוק שיתוף בטווטר

3 כלים חינמיים לבדיקת מהירות האתר שלכם
מהיר יותר, טוב יותר

שיפור מהירות האתר מספק רווח כפול – העצמת חוויית הגלישה והגברת המהירות, שתשפר גם את דירוג האתר בגוגל. ענקית החיפוש נותנת ציון לאתרים שעל פיו היא בוחרת כיצד להציג אותם בתוצאות החיפוש. מהירות הטעינה של האתר מהווה מרכיב חשוב ומרכזי בדירוג הזה – הנה הכלים שיעזרו לכם לקבוע האם האתר שלכם מהיר מספיק או שיש מקום להאיץ:

1. הכלים המתקדמים של גוגל

זהו אינטרס משותף שלכם ושל ענקית החיפוש שהאתר שלכם יהיה מהיר יותר, ולכן החברה מציעה כלים חינמיים ומתקדמים לבדיקת המהירות. הראשון והפשוט יותר הוא Google Speed Test המציג ממשק ידידותי ונוח שכל אחד יכול לתפעל בקלות. השירות לא דורש הרשמה וכל מה שצריך לעשות זה להזין את כתובת האתר ולצפות בדירוג המהירות שלו המחולק ל-4 ציונים: Excellent, Good, Fair, Poor.

 

הגולשים שלכם זוחלים או עפים?

הגולשים שלכם זוחלים או עפים? (צילום: shutterstock)

 

למי שרוצה מידע מפורט יותר

בשירות Google Analytics המציג נתונים מפורטים על האתר שלכם בהיבטים שונים, ניתן לצפות בנתונים מפורטים על טעינת האתר, המספקים ניתוח מעמיק ומפורט. באנליטיקס תוכלו לצפות בפילוח הנתונים לפי מדינה, דפדפן, המקור שהפנה לאתר, המכשיר שבו השתמש הגולש ועוד. מעבר לכך, מציעה המערכת גם דרכים לשיפור קצב מהירות הטעינה.

 

רוצים ללמוד על דרכים לשיפור מהירות האתר? דברו עם המומחים של B144

 

2. הממשק העברי של Speedom

זוהי מערכת נוחה ואינטואיטיבית במיוחד שהיתרון הגדול שלה למשתמשים ישראליים טמון בכך שהיא מציגה את כל המידע בעברית. השירות פועל באתר ייעודי ואין צורך בהתקנת תוכנה. אולם, יש לו חיסרון אחד – הוא בוחן את מהירות הגלישה על פי מידע משרתים מישראל ומצרפת בלבד, כך שלא תוכלו לקבל מידע אמין על מהירות הגלישה בארצות הברית לדוגמה.

עם זאת, הוא מותאם במיוחד לבעלי עסקים בלי ניסיון רב ב-SEO ולכן הוא מציג מידע פשוט ללא מושגים מורכבים. זאת לצד הצעות לשיפור זמני הטעינה.

 

הקפידו על מהירות גבוהה

הקפידו על מהירות גבוהה (צילום: shutterstock)

 

3. התוסף לדפדפן של Lighthouse

צוות הפיתוח של גוגל פיתח תוסף נוסף ויעיל במיוחד לבחינת מהירות האתר. זהו תוסף לדפדפן כרום המוכר, המבצע בדיקות רבות לבחינת איכותו של האתר, ובהן גם מהירות הטעינה. התוסף מציג גם הצעות לשיפור דירוג האתר במנוע החיפוש, על פי מידע שהמפתחים מכירים היטב על הקידום בגוגל.

 

איך מתקינים את התוסף?

יש להיכנס מדפדפן גוגל כרום ללינק ההתקנה, או פשוט לכתוב בחיפוש בגוגל Lighthouse tools. לאחר התקנת התוסף ניתן לגלוש לאתר שברצונכם לבדוק את מהירותו – גם אם הוא לא האתר שלכם. ליד שורת החיפוש תראו סמל של מגדלור. יש ללחוץ עליו ולהקיש על Generate report. לאחר מכן ייפתח חלון חדש שיציג את כל הנתונים הרלוונטיים על האתר ואת ההצעות לשיפור.

 

שיתוף באמצעות דואר אלקטרוני שיתוף בפיסבוק שיתוף בטווטר