רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

5 סניפים זו רק ההתחלה: ישראל אנקונינה עם טיפים מנצחים להצלחה בעסקים

לחלום בגדול, אבל גם להיות מוכנים לעבוד קשה

מאת: | זמן קריאה: 02:14 דק' | פברואר 2019 | מערכת B144 דיגיטל | שיתוף באמצעות דואר אלקטרוני שיתוף בפיסבוק שיתוף בטווטר

5 סניפים זו רק ההתחלה: ישראל אנקונינה עם טיפים מנצחים להצלחה בעסקים
ישראל אנקונינה: ""בעוד כמה שנים אני מקווה בעזרת השם לנהל מותג משלי ולמכור בעצמי זכיינות לעסקים."

פיצה “כמעט חינם” – בית שמש

שנת הקמה2013
אזור פעילותבית שמש
תחום פעילותפיצרייה
כמות עובדים4
פרסום ב B144פרסום ב -B144

 

אחרי ששירת כמה שנים בקבע במג”ב, ישראל אנקונינה החליט שהוא רוצה שינוי.
כמו ישראלים רבים, הוא חלם על חיי עצמאות ולכן חיפש הזדמנות לנהל עסק משלו. הדרך לא הייתה פשוטה, אך דווקא הקשיים חישלו ולימדו אותו איך להצליח בתחום שנחשב אולי לקשה ביותר בישראל. עכשיו הוא משתף בטיפים שיעזרו גם לכם להצליח במסלול הזה:

למה בחרת לעסוק דווקא בתחום הזה?

“אחרי ששירתי שלוש שנים בקבע במג”ב, חיפשתי דרך שתאפשר לי להיות עצמאי. רציתי להיות אדון לעצמי כי האמנתי שאם אני כבר הולך לעבוד קשה – עדיף שזה יהיה בשביל עצמי ולא בשביל אף אחד אחר. אז ביררתי ואיתרתי זכיינות לרשת פיצה במחיר אטרקטיבי והחלטתי ללכת על זה. פתחתי סניף ראשון בקריית גת, לאחר מכן סניף שני בבית שמש ובהמשך שני סניפים בבאר שבע”.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?

“בעוד כמה שנים אני מקווה בעזרת השם לנהל מותג משלי ולמכור בעצמי זכיינות לעסקים. החודש עשיתי צעד ראשון בדרך הזאת ופתחתי עסק נוסדף בשם: “פיצה מוצרלה” באשקלון עם שם ייחודי, מתכון ומיתוג משלי”.

 

רוצים להעלות את העסק שלכם על מסלול ההצלחה? קבלו הצעה מנצחת מהמומחים של B144

 

מה הייחודיות של העסק שלך?

“אני מקפיד מאוד על ניקיון, רוצה לשמור על רמת שירות מצוינת ולייצר את המוצר הכי טוב שאני יכול כדי שלקוחות ייהנו ממנו ויחזרו שוב לאכול”.

 

כדי להצליח, צריך להיות מעורבים תמיד בחיי העסק

כדי להצליח, צריך להיות מעורבים תמיד בחיי העסק

 

יש סיפור מחיי העסק שנצרב לך בזיכרון?

“שנתיים אחרי שפתחתי את “פיצה כמעט חינם” בבית שמש, לקחתי סוג של חופשה של כמה חודשים אחרי העבודה האינטנסיבית של השנים האחרונות ומיניתי עובדים שיהיו אחראיים על המקום כשלא אהיה בו. כשעזבתי, העסק היה בהידרדרות וזה לימד אותי שיעור חשוב לחיים. כדי להצליח, אתה חייב להיות מעורב בחיי העסק. לא משנה אם תגייס את העובדים הכי טובים, אם אתה לא תהיה שם כדי לנהל את העסק זה מתכון לבעיות”.

מי נותן לך השראה?

בעל הרשת “פיצה כמעט חינם” הוא בן אדם שיש המון מה ללמוד ממנו. הוא הגון, ישר וכזה שרואה את טובת הזכיין לפני שהוא רואה את טובתו האישית. לפני שלקחתי את הזכיינות הזאת הייתה לי חוויה לא נעימה עם רשת פיצריות אחרת. ניסו לרמות אותי ובעל הרשת הנוכחית הוא זה שעזר לי לצאת מהבוץ.

הוא בן אדם שמבין שכדי להצליח הוא חייב לעשות הכול כדי שהזכיינים שלו יצליחו ויהיו מרוצים. זה אומר שהוא מוכן להתגמש כשצריך וללכת לקראתנו כדי שבאמת נהיה מרוצים”.

אילו טיפים יש לך לבעלי עסקים שרוצים להצליח?

“קודם כל חשוב שכל בעל עסק יידע שהוא בא לעבוד קשה ושלא ישכח את זה. שלא יחשוב שהוא יהפוך למיליונר מצד אחד, ושיידע איך להתנהל נכון עם כסף מהצד השני. הרבה אנשים שהופכים לבעלי עסקים פתאום מקבלים שכרון גדלות ומתחילים לפזר כסף. אם אתה מרוויח שקל – תבזבז חצי שקל – לא יותר. חשוב גם לחקור הרבה לפני שנכנסים לעולם הזה, במיוחד בתחום המזון שידוע בתור תחום לא יציב וקשה.

חשוב גם לא לעמוד במקום ולא לפחד להתקדם. הרבה פעמים אנשים נרתעים מלהתקדם כי טוב להם במקום הראשון שפתחו. אני הבנתי שהכול זמני ותמיד צריך לדעת לשאוף קדימה. בסופו של דבר, בכל עסק ובמיוחד בתחום המזון, תמיד יפתחו מקומות מתחרים ובגלל זה חשוב לדעת תמיד לפתח, לחדש ולהמציא את עצמך מחדש”.

 

פרסום ב-B144 משיג לקוחות מזדמנים שעוד לא שמעו על העסק

פרסום ב-B144 משיג לקוחות מזדמנים שעוד לא שמעו על העסק

אתה זוכר קושי שהתגברת עליו לאורך הדרך?

“ההתנהלות הכלכלית הייתה לי קשה בתחילת הדרך. בארץ שלנו, ביטוח לאומי ומס הכנסה גובים תשלום רטרו-אקטיבי גם חודשים לאחר שניצלת אותו ואז אין מאיפה להשלים את החוב. זה לא נעים לקבל שיחת טלפון שאומרת שאתה חייב כסף על ההכנסות שלך מלפני שנה וחצי. אבל אחרי תקופה ממושכת בעולם הזה למדתי איך להתנהל נכון והיום לשמחתי אני כבר לא במקום הזה”.

מישהו ליווה אותך בדרך העסקית?

“אבא שלי ליווה אותי בשלוש השנים הראשונות והקריטיות של העסק. הוא לקח אותי תחת חסותו ועזר לי מאוד, בעיקר בהתנהלות הכספית והעסקית. עכשיו אני לבד בעסק אבל מאד מעריך את כל מה שלמדתי ממנו”.

איך אתה מפרסם את העסק?

“אני מציע פיצה מעולה במחיר שובר שוק. בהתחלה פרסמתי מעט כי הלקוחות הגיעו בעצמם. בשנים האחרונות אני גם משתמש בפרסום באתר B144 ומקבל המון שיחות רלוונטיות. מדי יום אני מקבל בין 7 ל-15 שיחות וזה עוזר לי להשיג המון לקוחות מזדמנים שעוד לא שמעו על הפיצרייה דולא גרים בסביבה”.

שיתוף באמצעות דואר אלקטרוני שיתוף בפיסבוק שיתוף בטווטר